„A logisztikában minden nap előfordulhat olyan dolog, amivel még nem találkoztunk. Az időjárás és a közlekedés kiszámíthatatlansága, az ügyfelek megváltozott igényeihez való alkalmazkodás vagy éppen a covid kihívásokkal teli időszaka csak pár példa erre. Számomra vonzó az a változatosság, kreativitás és dinamizmus, ami a munkánkat jellemzi. Ehhez az ember könnyen hozzá is tud szokni” – mondta Brandhuber Ákos, a Dachser Hungary logisztikai szolgáltató operációs igazgatója a G7 Beszélgetések legújabb részében.
Az epizódot ide kattintva vagy bármely podcastlejátszón lehet meghallgatni.
A máig családi tulajdonban lévő Dachser szállítmányozási szolgáltatót a múlt század első felében alapították Dél-Németországban, mára több mint 220 telephelyet üzemeltet Európában, és globálisan is kiterjedt hálózata van. Specialitása az európai piacon is kuriózumnak számító gyűjtőszállítmányozás, amelynek alapja a Dachser az egész kontinenst átszövő, sűrű saját hálózata – alig néhány cég rendelkezik hasonlóval Európában.
Brandhuber Ákos / Fotó: DACHSER Hungary Kft.
„Ez a szállítási mód költséghatékony és rendkívül kedvező megoldás például a kisebb cégek számára, az akár 1-2 palettás szállítmányok célba juttatására. Fontos kiemelni, hogy nem csomagküldésről van szó, a Dachser elsősorban üzleti partnerek, vállalkozások között szállít. Gyűjtőszállítmányozás esetében üzemek, gyárak termékeit juttatjuk el gazdaságosan, időben és folyamatosan nyomon követhető módon a címzetthez” – mondta Brandhuber Ákos.
Csak Magyarországról naponta 3-5000 küldeményt indítanak el Európába, és ugyanennyi vagy még több érkezik be. Gyűjtőszállítmányozás esetén először a feladótól a legközelebbi Dachser gyűjtőraktárig szállítják a jellemzően 1-2-3 palettát. Innen este-éjszaka, mindig ugyanabban az időben indulnak a gyűjtőjáratok Európa különböző országaiba – ez a sűrű menetrend unikumnak számít a gyűjtőszállítmányozási szektorban. Másnap reggelre megérkeznek a következő Dachser-telephelyre a kamionok, lerakodják az árukat, itt különböző irányokba csoportosítják azokat, majd kiszállítják, átadják a címzettnek. Ez az utolsó szakasz sok európai nagyváros esetében különleges megoldásokat igényel a dugó vagy a speciális környezet-, esetleg műemlékvédelmi szabályok miatt – Prága belvárosában például teherhordó kerékpárral történik.
Összefoglalva, jellemzően 1-2 raklapnyi áru fölött már célszerű a cégeknek gyűjtőszállítmányozást igénybe venniük, mert ez ugyanolyan háztól-házig szolgáltatás, mint a drágább furgonos szállítás.
A cikk megjelenését a DACHSER Hungary Kft. támogatja.
Fizetett hirdetés
Fontos